Nebojte sa kombinovať a vrstviť šperky.

Pokiaľ o niekom povieme, že má „štýl“, nemyslíme tým len oblečenie, topánky alebo krásnu novú kabelku. Všetci totiž veľmi dobre vieme, že aj ten najlepší outfit môže na žene vyzerať obyčajne, alebo skôr povedzme priemerne, ak ho doplní nevhodnými šperkami.

Zároveň tiež naopak, aj výsledný efekt toho najjednoduchšieho modelu môžeme pomocou zvolených šperkov pozdvihnúť na inú úroveň. Podstata šperkov v rámci nášho každodenného života je teda nesporná. Zároveň nebude prekvapením, že mnoho z nás je majiteľkami hŕby šperkov a dychtivo očakáva moment, kedy si bude môcť k zvolenému oblečeniu vziať ten nový strieborný náhrdelník s opálom, alebo svoj obľúbený náramok osadený rubínmi. Nečakajte na tieto ojedinelé momenty a radšej sa naučte svoje šperky kombinovať a vrstviť! V tomto článku sa spolu totiž spoločne pozrieme, ako na to.

 

strieborná minimalistická retiazka so zirkónami

Minimalistická strieborná retiazka 925 s príveskami so zirkónmi – AZURE šperky.

 


Mixujte kovy!

Niet pochýb, že v každej šperkovnici sa objavia kúsky zo striebra, žltého zlata, platiny a napríklad ešte aj červeného (ružového) zlata. Nebojte sa ich všetky spojiť dohromady! Ak ste už počuli, že napríklad striebro sa so zlatom neznesú a nemali by sa nosiť pospolu – rýchlo také nezmysly vypustite z hlavy! Naopak poriadne prezrite aj staršie kúsky a nebojte sa ich znovu prevetrať. Môžete si navliecť všetky náramky naraz alebo naopak skombinovať len niektoré. Nebojte sa toho vyskúšať viac, pretože o to skôr narazíte na takú kombináciu, ktorá vám bude vyhovovať so všetkým. Zabudnite na módne stereotypy a riaďte sa hlavne tým, čo sa vám páči!


Zoznámte sa s vrstvením, vaším verným priateľom

Väčšinou sa síce stretávame s tým, že platí porekadlo „menej je viac“, ale treba spomenúť, že z hľadiska šperkov to tak nie je vždy. Teda, nie doslova. V rámci vrstvenia je vhodné sa zamerať vždy iba na jeden druh šperku, teda napríklad len na náhrdelníky, náramky, alebo naopak prstene. Vynikajúce ale je, že pri vrstvení môžete využiť nielen rôzne štýly šperkov, ale aj ich rozličné dĺžky, a dokonca aj tvary alebo veľkosti kameňov. V predchádzajúcom odseku sme sa zaoberali mixovaním kovov a z toho aj v tomto môžete perfektne profitovať. Jednoducho povedané, čím viac vrstiev, ktoré sa nám s odlišnými šperkami podarí vytvoriť, tým zaujímavejší výsledok dosiahneme. O možnostiach, ktoré vám vrstvenie jednotlivých šperkov ponúka, sa ale dočítate podrobnejšie v ďalšom článku, ktorý vám prinesiem  na budúce.


Drahé kamene – objavte ich kúzlo

Mnoho ľudí si to všimne samo, ale nemôžeme to nespomenúť – nemožno kombinovať lacnú bižutériu s naozajstnými drahými kameňmi. Bohužiaľ to naozaj nevyzerá dobre, a to za žiadnych okolností. Každopádne drahých kameňov sa rozhodne nebojte, ba naopak! Dajú sa kombinovať ako so zlatom, tak aj so striebrom, a výborne doplnia z hľadiska farby či štýlu vami vybraný outfit. Teda smelo do nich!


Na oblečení záleží!

Nemožno poprieť, že každá z nás má v šatníku kúsky, ktoré šperky nepotrebujú, ale aj oblečenie, ktoré si o doplnenie šperkov vyložene hovorí. Myslite teda aj na potrebu modelu, ktorý ste si zvolili. Pokiaľ si zrovna obliekate top s výstrihom do V-čka či s odhalenými ramenami, nebojte sa ho doplniť napríklad pomocou vrstvených náhrdelníkov. Naopak ak si v chladnejších mesiacoch na seba obliekate rolák s krátkymi rukávmi, stavte radšej na výraznejší náramok či prsteň.


Diamanty

Nie nadarmo sa hovorí, že diamanty sú najlepším priateľom ženy. Toto tvrdenie rozhodne nehodlám vyvracať, avšak v rámci vrstvenia na ne zabudnite. Diamanty sú veľmi elegantné a celkovo experimentovanie s ďalšími kúskami z vašej šperkovnice sa neznáša moc dobre. Ak ste hrdou majiteľkou zásnubného či snubného prsteňa s diamantom, samozrejme to neznamená, že sa svojho krúžku musíte vzdať, to rozhodne nie. Ostatné šperky, ktoré sú vysadené diamantmi, si však radšej

ponechajte na vzácne príležitosti.

 

A nakoniec – buďte kreatívne!

 

Ak máte doma napríklad prsteň, ktorý je príliš veľký alebo ťažký na nosenie, využite ho ako prívesok. Ak disponujete naopak náhrdelníkom, ktorý je dlhší, než by ste si priala, skúste ho nosiť skôr ako náramok. Možností je vždy nepreberné množstvo, nebojte sa teda byť kreatívny. Uvidíte, že výsledok bude stáť za to!

 

 

 

Zdroj: internet

 

Zostaň v obraze

Nenechaj sa pripraviť o žiadnu skvelú novinku. Vlož sem svoj email a akonáhle niečo pridáme, budeš o tom vedieť ako prvý.

Vaše osobné údaje (e-mail a meno), budú (azuresperky.sk) spracovávať len za účelom zasielania newsletterov so zaujímavým obsahom z oblasti šperkov a módy, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovaním osobných údajov, môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Chcem odoberať novinky
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Získaj ZADARMO

    Darček k tvojej prvej objednávke

  • Rubriky