“Chladná krása” alebo šperky z chirurgickej ocele

Používanie chirurgickej ocele pri výrobe šperkov sa v posledných rokoch stalo veľmi populárne, keďže sa v posledných rokoch osvedčila ako vhodný materiál pre výrobu šperkov najmä pre svoju tvrdosť a stálosť.

Chirurgická oceľ sa stala mimoriadne obľúbenou práve vďaka svojim vlastnostiam, a preto sa mu tiež niekedy hovorí ako materiál 21. storočia.
Medzi najväčšie vlastnosti môžeme zaradiť farebnú stálosť, udržuje svoj jedinečný lesk, na povrchu nevytvára žiadne škvrny, má veľmi vysokú odolnosť voči poškriabaniu a najmä korózii.
Šperky z chirurgickej ocele sú často tou najlepšou alternatívou pre alergikov, keďže sa vyznačujú vlastnosťou hypoalergénnosti a navyše majú nízky obsah niklu, ktorý je v oceli dobre viazaný a takmer nepreniká na povrch. Preto sú práve alternatívou pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy so striebornými šperkami, či lacnou bižutériou.
Šperkárski majstri dnes dokážu vyrobiť nádherné oceľové prstene, náušnice ale aj luxusne pôsobiace sety, ktoré pôsobia očarujúco už na prvý pohľad. Svojou uhladenosťou a leskom pripomínajú striebro či biele zlato. Ostatne, presvedčte sa sami

AZURE šperky

Rozlišujeme tiež niekoľko typov chirurgickej ocele, medzi najobľúbenejšie a zároveň tiež najviac používané, patrí oceľ triedy 300. Jedná sa o materiál, ktorý je vysoko odolný voči škodlivej korózii a používa sa predovšetkým na výrobu šperkov a lekárskych implantátov.

Chirurgická oceľ je označovaná ako STAINLESS STEEL 316L , ako jedna z najkvalitnejších ocelí. Šperky z chirurgickej ocele sú obľúbeným módnym doplnkom pre každého, ako aj pre ženy, tak aj pre mužov a taktiež sú zaujímavou a modernou alternatívou k strieborným šperkom.
A ako sa starať o tento materiál, aby Vám vydržal čo najdlhšie ako nový?

Chirurgická oceľ je materiál, ktorý netreba často čistiť, ak z neho máte náramok či iný šperk. Špina sa na hladkom povrchu príliš neusádza a keďže nekoroduje, nie je problém ho umyť vo vode, ani keď si ho vezmete na kúpalisko. Len ak by mala voda vysoký obsah síry, čo majú niektoré termálne pramene. Síra s kovom reaguje a môže ho viditeľne poškodiť, preto si ho pred kúpaním radšej odložte na bezpečné miesto. Keď pri čistení nestačí čistá voda, môžete sa spoľahnúť na mydlo. Ak si chcete pomôcť chemickými prípravkami na čistenie, dávajte pozor – prečítajte si návod, aby ste zistili, či sa chemikálie znášajú s oceľou. A pozor tiež na prílišné drhnutie – chirurgické oceľ je síce mimoriadne odolná voči poškriabaniu, no poškriabať sa dá.

Zostaň v obraze

Nenechaj sa pripraviť o žiadnu skvelú novinku. Vlož sem svoj email a akonáhle niečo pridáme, budeš o tom vedieť ako prvý.

Vaše osobné údaje (e-mail a meno), budú (azuresperky.sk) spracovávať len za účelom zasielania newsletterov so zaujímavým obsahom z oblasti šperkov a módy, v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracovaním osobných údajov, môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každej kampani. Chcem odoberať novinky
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.

  • Získaj ZADARMO

    Darček k tvojej prvej objednávke

  • Rubriky